با این ترفند ها از شر مشکل تاچ اسکرین اندروید خلاص شوید!

Lisl Pellentesque In id metus

اولین بار پیشرفته ترین تاچ اسکرین ها یا صفحات لمسی گوشی توسط شرکت اپل در سال ۲۰۰۷ معرفی شد.شاید کسی در آن سال ها تصور نمی کرد که زندگی بدون این گوشی های هوشمند و صفحات لمسی و حرارتی آن ها تقریبا غیرممکن شود! در حال حاضر تقریبا تمام فعالیت هایی که ما در گوشی های هوشمند یا اسمارت فون ها انجام می دهیم به این صفحات لمسی یا تاچ اسکرین ها وابسته هستند.

 گاهی بعد از مدتی مشاهده میشود که حساسیت touchscreen یا صفحات لمسی گوشی های هوشمند کاهش پیدا کرده است و یا این که سرعت عکس العمل اسکرین گوشی مثل گذشته نیست در این مواقع قبل از این که به تعمیرکاران تخصصی گوشی مراجعه کنید از ترفند هایی که در ادامه معرفی می کنیم استفاده کنید. ترفند هایی که با استفاده از آن ها می توانید از شر مشکل تاچ اسکرین اندروید خلاص شوید.

 

برطرف کردن مشکلات تاچ اسکرین با چک کردن میزان مصرفی رم

گاهی میزان رم مصرفی در دستگاه های مختلف اندروید سبب بروز مشکلاتی نظیر کندی در اندروید میشود. زمانی که مصرف رم بیش از حد مجاز در دستگاه اندروید باشد اختلالاتی نظیر هنگ کردن صفحه نمایش، کندی در باز کردن اپ یا برنامه ها و…ایجاد میشود. رم از عوامل موثر بر کندی و ضعف تاچ اسکرین اندروید می باشد.

 

رفع کندی تاچ اسکرین با تنظیم GPU rendering

تنظیم رندر گوشی بهترین ترفند برای رفع مشکلات تاچ اسکرین در مواقعی است که ضربه ها و لمس های شما دیر تاثیر می کند و به عبارتی تاخیر در اجرای فرمان های حرکتی و لمسی شما دیده میشود. برای تنظیم این قسمت مسیر Settings->Developer Options را در اسمارت فون اندروید خود طی کنید و سپس گزینه Force GPU rendering را فعال کنید.

فعال کردن GPU 2D Rendering  سبب رندر شدن فعالیت های کاربر روی تاچ اسکرین میشود.

 

برطرف کردن کم بودن حساسیت تاچ اسکرین با استفاده از حالت ایمن یا Safe Mode

در صورتی که تصور می کنید که این کندی سرعت العمل دستگاه در اجرای فرمان های شما روی صفحه نمایش به دلیل اختلال در یکی از برنامه ها می باشد بهتر است دستگاه را در حالت ایمن بوت کنید. گاهی در این دستگاه ها با استفاده از ترفند های مخفی اندروید می توانید مشکلات را به سادگی حل کنید. با بوت کردن سیستم در این حالت تنها برنامه های پیش فرض و کارخانه ای در اندروید اجرا میشوند و می توانید به خوبی مشکلات را بررسی و برطرف کنید.

 

برطرف کردن مشکل صفحه نمایش با کالیبره کردن

استفاده های مداوم و پی در پی از دستگاه های اندروید از عوامل اصلی کندی تاچ اسکرین می باشند.برای برطرف کردن این مشکل کالیبره کردن صفحه نمایش را پیشنهاد می دهیم.

برنامه کاربردی Touchscreen Calibration انتخاب مناسبی برای تنظیم دقت صفحه نمایش، سنجیدن حساسیت به حرکات و لمس دست و به طور کلی بهبود تاچ اسکرین موبایل می باشد.

برای دانلود برنامه Touchscreen Calibration اینجا کلیک کنید.


رفع مشکلات تاچ اسکرین اندروید با بررسی شارژر گوشی

در صورتی که حساسیت پایین در تاچ یا لمس صفحه نمایش را تنها حین شارژ کردن گوشی اندرویدی خود مشاهده می کنید مسلما مشکل از استفاده شارژر های فیک یا جانبی می باشد. کابل های ضعیف شارز رسانی به دستگاه اندرویدی را با محدودیت مواجه می کنند. شارژرهایی را برای دستگاه خود انتخاب کنید که اولا با ولتاژ برق منطقه ای که هستید سازگار باشد؛ ثانیا علامت +۵V روی آن ها درج شده باشد.

 

حل مشکلات صفحه نمایش اندروید با بررسی قابلیت مولتی تاچ

multi-touch قابلیتی کاربردی در گوشی های اندرویدی است که امکان لمس همزمان ۵ تا ۱۰ نقطه را بسته به گوشی شما می دهد. این قابلیت گاهی محدودیت های سخت افزاری ایجاد میکند. بنابراین بهتر است نهایتا این امکان را در گوشی خود غیرفعال کنید.

 

منبع: tarfandha.net

بالا
ما برای کارکرد بهتر فروشگاه از کوکی ها استفاده می کنیم. برای سرعت بارگزاری بیشتر محتوا از کوکی ها استفاده مداوم خواهد شد جزییات بیشتر…