چگونه سرعت اندروید را افزایش دهیم؟

 چگونه سرعت اندروید را افزایش دهیم؟

همه ی ما وقتی یک اسمارت فون یا تبلت اندرویدی خریداری می کنیم در ابتدا از عملکرد و سرعت آن راضی هستیم اما هرچقدر که زمان می گذرد متوجه کند شدن آن می شویم. اگر این مشکل در همان موقع برطرف نشود بعد از مدتی آنقدر زیاد می شود که چاره ای جز گشتن برای راه حل این مسئله نمی بینیم.

این کاهش سرعت می تواند بر اثر دلایل زیادی به وجود آمده باشد اما مواردی مهم وجود دارند که با رفع آنها می توان تا حد زیادی این مشکل را رفع کرد. در ادامه ی آموزش به اینگونه موارد و راه حلشان می پردازیم.

 

حذف برنامه های بی استفاده

یکی از دلایل رایج کند شدن گوشی یا تبلت این است که آن را با تعداد زیادی از اپلیکیشن ها پُر می کنیم. بسیاری از این برنامه ها ممکن است بیش از یک بار هم استفاده نشده باشند. پیشنهاد ما این است که همین الان به لیست برنامه های نصب شده ی خود رفته و هر اپلیکیشینی که فکر می کنید بی استفاده یا کم استفاده است را بطور کامل از روی دستگاه حذف کنید تا فضای زیادی از حافظه، خالی شود. همانطور که مشخص است هرچه فضای زیادتری در دستگاه های اندرویدی در دسترس باشد، عملکرد آن نیز روان تر خواهد بود.

 

خلاص شدن از دست فایل های رسانه ای

دلیل بعدی که باعث ایجاد مشکل سرعت دستگاه می شود فایل های رسانه ای هستند. موزیک، عکس و ویدیوها نیز می توانند همچون برنامه ها فضای زیادی از حافظه را اشغال کنند. اگر گوشی شما از فیلمبرداری ۴K و ویدیوهای آن پشتیبانی می کند که دیگر حافظه ای باقی نمی ماند! همچون مورد بالا، تمامی فایل های رسانه ای را که که واقعاً برایتان مهم نیستند حذف کنید. مطمئن باشید که این کار تاثیر بسیار زیادی روی سرعت گوشی دارد و بلافاصله پس از حذف فایل ها تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

 

حذف ویجت ها

ویجت ها یکی از قابلیت های بزرگ اندروید هستند اما قدرت پردازش زیادی را به خود اختصاص می دهند. اگر شما نیز از چند صفحه ی خانگی استفاده می کنید و در هر کدام آنها چندین ویجت وجود دارد، سعی کنید تا جایی که می توانید ویجت های غیرکاربردی را از روی صفحه حذف کنید.

 

پاکسازی رم با یک نرم افزار مدیریت برنامه

اندروید در مواقعی که نیاز به مموری دارد، بصورت خودکار برنامه های بی استفاده ای که در پس زمینه در حال اجرا هستند را می بندد. اما در حالت عادی برنامه های زیادی در حال اجرا بصورت پس زمینه هستند. در ابتدا می توان با باز کردن صفحه ی Recent Apps از نرم افزارهای در حال اجرا خارج شد. اما برای بستن کامل آنها می توان به بخش تنظیمات برنامه ها و سپس تب Running مراجعه کرد تا لیستی از اینگونه اپلیکیشن ها نمایش داده شود. در این بخش می توانید برنامه هایی که بیهوده در حال اجرا هستند را متوقف کنید. بدون شک انجام این کارها بصورت دستی خیلی زمان می برد اما برنامه هایی مخصوص این کار وجود دارند که بصورت خودکار اپلیکیشن های غیرضروری در حال اجرا را شناسایی و متوقف می کنند. با یک جستجوی ساده در پلی استور می توانید برنامه های زیادی را در این رابطه پیدا کنید. پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار حرفه ای Advanced Task Killer است.

 

راه اندازی مجدد (Reboot)

شاید خاموش و روشن کردن دستگاه یک ترفند خیلی قدیمی و گاهاً خنده دار به نظر برسد اما واقعاً هنوز بر روی برخی از تکنولوژی ها کار می کند. با راه اندازی مجدد همه ی پردازش ها و برنامه ها بسته می شوند و دستگاه حداقل برای مدتی راحت اجرا می شود.

 

تنظیم مجدد کارخانه (Factory Reset)

اگر هیچکدام از موارد بالا مشکل سرعت گوشی را حل نکرد، پیشنهاد می کنیم که دستگاه را بصورت کامل تنظیم مجدد کنید. فکتوری ریست هیچگاه راه حل ایده آلی نبوده اما تضمین می کند که بسیاری از مشکلات موجود برطرف خواهند شد. متاسفانه با این کار همه ی اطلاعات گوشی از بین می رود و نیاز است پیش از آن، از دیتای خود نظیر تصاویر، برنامه ها، مخاطبین و… بک آپ تهیه کنید.

 


منیع: tarfandha.net

بالا
ما برای کارکرد بهتر فروشگاه از کوکی ها استفاده می کنیم. برای سرعت بارگزاری بیشتر محتوا از کوکی ها استفاده مداوم خواهد شد جزییات بیشتر…